Kremacja

Telefony całodobowe

32 266 98 60

kom. 601 405 880

Kremacja jest uznaną przez wiele religii formą pogrzebu ciała zmarłej osoby. W Polsce kremacja zwłok staje się z roku na rok coraz powszechniejsza.

Ciało osoby zmarłej przygotowuje się do kremacji podobnie jak do pochówku tradycyjnego. Ciało składane jest w specjalnej trumnie kremacyjnej, która pozbawiona jest między innymi lakieru, metalowych ozdób. Ciało przewożone jest do krematorium i spopielane wraz z trumną. Po kremacji prochy osoby zmarłej przesypywane są do urny wybranej wcześniej przez rodzinę.

Ceremonia pogrzebowa ma zazwyczaj dwa etapy.
Pierwszy etap to złożenie ciała zmarłej osoby do trumny kremacyjnej i pożegnanie zmarłego przez rodzinę, np. w naszej sali pożegnań. Potem ciało w trumnie kremacyjnej zostaje przewiezione przez naszych pracowników do krematorium. Po skremowaniu nasz pracownik odbiera urnę wraz z prochami i przewozi w miejsce pogrzebu.
Drugi etap to religijna lub świecka ceremonia pogrzebowa i pochówek urny z prochami.

Nasz zakład pogrzebowy oferuje pomoc przy organizacji kremacji. Zapewniamy transport ciała osoby zmarłej do krematorium, odbiór urny z prochami oraz przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej.

EDEN

Kompleksowe Usługi Pogrzebowe

Transport

Przewozimy ciało zmarłej osoby z domu lub z innego miejsca do chłodni w naszym prosektorium

Formalności

Realizujemy formalności związane z organizacją pogrzebu zarówno na miejscu, jak i na terenie kraju

Prosektorium

Zapewniamy przechowanie ciała zmarłej osoby w chłodni w naszym prosektorium

Kwiaty

Przygotowujemy kwiaty, wieńce i wiązanki z kwiatów prawdziwych i sztucznych